BIP
  Żłobek czynny
  pon.-pt. 06:30 - 16:30

  Logopeda

  Wczesna interwencja logopedyczna  jest niezwykle ważna w kształtowaniu rozwoju oraz stymulacji mowy i języka u najmłodszych dzieci.

  Zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej w żłobku mają na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się istniejących już nieprawidłowości. Od lutego 2022 r., pani mgr Milena Drąg objęła wsparciem logopedycznym dzieci, rodziców oraz personel naszego Żłobka. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu ze specjalistą po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

  Zajęcia, które pami Milena przeprowadza wśród najmłodszych, pozwalają na monitorowanie prawidłowego rozwoju mowy oraz wdrażanie działań prewencyjnych wykorzystujących strategie wczesnego wykrywania zaburzeń rozwoju języka i komunikacji. Niezmiernie pomocne jest również to, że logopeda na co dzień ma możliwość obserwacji dzieci podczas ich naturalnych czynności - jedzenia, zabawy, a także snu. Dzięki temu może odpowiednio wcześnie wyciągnąć adekwatne wnioski i wprowadzić działania profilaktyczne.

   Zajęcia logopedyczne mają wiele zalet:

  • wzbogacają słownictwo,
  • usprawniają aparat artykulacyjny (m.in. język, wargi, żuchwę),
  • pomagają kształtować prawidłowy tor oddechowy i czynności fizjologiczne w obrębie aparatu mowy (połykanie, żucie, odgryzanie),
  • rozwijają słuch fonematyczny i rozumienie wypowiedzi słownych,
  • kształtują umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi, a także wywołują prawidłową artykulację poszczególnych głosek.

   Zachęcamy także do obserwowania naszej strony internetowej, na której co jakiś czas będą pojawiały się propozycje ćwiczeń logopedycznych, które mogą Państwo wykonywać ze swoimi dziećmi w domu.

  Porady dla rodziców

  Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

  Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.