BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

Historia

Żłobek przy ul. Wiśniowej 8 został otwarty 20.02.1954 r. Była to czwarta tego typu placówka w Zielonej Górze. Powstanie Żłobka było koniecznością, ze wzgłedu na to, że bardzo dużo kobiet pracowało zawodowo i nie mogło opiekować się swoimi maleństwami. Budową Żłobka zajęła się Lubuska Wytwórnia Win w Zielonej Górze, gdyż 2/3 ich pracowników stanowiły właśnie kobiety. Jednak od pomysłu do realizacji jest długa i daleka droga.

Budowa trwała przez parę lat, aż w końcu 19.02.1954 r. zebrała się komisja w celu sprawdzenia, czy budynek nadaje się do eksploatacji. Ludzie ci orzekli, że Żłobek, pomimo kilkudziesięciu usterek, może zostać otwarty.

Lata 60-te - wspomnienia ...

W 1971 r. placówka ta została przekazana miastu. W 1984 r. postanowiono, że wszystkie żłobki oprócz numerów powinny mieć także swoje nazwy. I tak instytucja ta przejęła miano "WISIENKA", gdyż kojarzy się to z ulicą, na której Żłobek jest usytuowany oraz z tym, że jest to smakowity i dobry owoc chętnie konsumowany przez dzieci.

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.