BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

Informacje ogólne

Żłobek Miejski nr 4 został utworzony i i jest utrzymywany przez miasto Zielona Góra, bezpośredni nadzór nad jego działalnością sprawuje Wydział Oświaty i Spraw Społecznych.

Jesteśmy placówką z wieloletnim doświadczeniem. Dziećmi opiekują się dyplomowane pielęgniarki, opiekunki dziecięce, nauczyciele wychowania przedszkolnego. Nasi wychowankowie są objęci opieką lekarza pediatry, psychologa dziecięcego oraz logopedy. Oferujemy opiekę w czterech grupach wiekowych. Każda grupa dysponuje osobną szatnią z podjazdem, a grupa najmłodszych dzieci tarasem. W żłobku znajdują się dwie wózkownie. Budynek otacza duży, zadrzewiony ogród z placami zabaw oraz dostępny jest parking dla rodziców przyprowadzającyh dzieci.

Dzieci podczas pobytu w żłobku wspierane są w swoim rozwoju w wielu zakresach. Codziennie w każdej grupie wiekowej odbywaja się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, konstrukcyjno-manipulacyjne, plastyczne, rytmiczno-muzyczne, przyrodnicze, ruchowe, relaksacyjne, logopedyczne. Opiekunki starają się, aby czas spędzony w żłobku był atrakcyjny, dlatego też proponują naszym podopiecznym różne zabawy, miedzy innymi: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, zabawy z chustą animacyjną, ruchowe na świeżym powietrzu i wiele innych. Od 2021 w naszej placówce prowadzone są również zajęcia dodatkowe: rytmiczne, taneczne, logosensoryka, sensomuzyka oraz j. angielski.

 

 

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.