BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

Informacje ogólne

Żłobek Miejski nr 4 jest placówką utworzoną i utrzymywaną przez miasto Zielona Góra, bezpośredni nadzór nad jego działalnością sprawuje Wydział Oświaty i Spraw Społecznych  Urzędu Miejskiego. Mienie Żłobka jest mieniem komunalnym.

W Żłobku "Wisienka" przeważająca większością pracowników są kobiety. Mężczyźni są zatrudnieni na stanowisku szefa kuchni, konserwatora i robotnika terenowego. Pracownicy tej placówki muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje w odniesieniu do danego stanowiska. Dziećmi opiekują się dyplomowane pielęgniarki, opiekunki dziecięce, nauczycielki wychowania przedszkolnego. Zatrudnione panie są wyczulone na potrzeby dziecka, które nie zawsze potrafi powiedzieć co mu dolega lub czego oczekuje.

Warto także zwrócić uwagę na to, że większość opiekunek ma po 30 i więcej lat. Jakoś tak się przyjęło, że rodzice darzą większym zaufaniem panie z długim stażem pracy w Żłobku. Model rodziny jaki dziś najczęściej preferują młodzi rodzice to jedno dziecko w otoczeniu dorosłych. Jest to układ niedoskonały, biorąc pod uwagę rozwój uczuciowo - emocjonalno - społeczny dziecka. Żłobek przejmuje funkcję rodziny wielodzietnej, gdzie dziecko uczy się zachowań i kontaków z innymi dziećmi. Tu zawiązują się pierwsze przyjaźnie, tu jest miejsce na wzajemną pomoc, naukę rozwiązywania małych koleżeńskich konfliktów. 

Żlobek jest placówką  potrzebną w społeczeństwie. Uważam, że powinno przeznaczać się jak najwięcej środków finansowych na tego typu instytucje, gdyż wychowują one przyszłych obywateli. Żłobek powinien być wyposażony w miarę nowocześnie, by ułatwić pracę, która jest trudną i aby warunki, w których wychowują się dzieci, były jak najlepsze.

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.