BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

Apel do rodziców

Z radością witamy Wasze dzieci. Postaramy się zapewnić im w Żłobku jak najlepsze warunki zdrowotne i wychowawcze. Pamiętajcie, że pierwsze dni pobytu w Żłobku są dla Waszych dzieci trudnym okresem. Dziecko zmienia otoczenie, styka się z nieznanymi osobami, nowym pomieszczeniem, nowymi zabawkami. Pomóżcie nam, aby przystosowanie dziecka do nowego środowiska wypadło pomyślnie.
Unikajmy rozbieżności w oddziaływaniu na dziecko w Żłobku i w domu rodzinnym.

Niech ustalony w Żłobku tryb dnia dziecka będzie kontynuowany w domu.

Zapewnijcie dziecku spokojną atmosferę domową.

Nie reagujcie zniecierpliwieniem, pochopnym wymierzeniem kary za częściej występujące w tym trudnym okresie rozdrażnienia, płacze  i nieposłuszeństwa dzieci.

W miarę możliwości starajcie się w pierwszych dniach skrócić pobyt dziecka w Żłobku, odbierając je wcześniej i organizując mu dłuższy pobyt na spacerze.

Pamiętajcie Rodzice, że Wasz życzliwy stosunek do Żłobka rozbudzi u dziecka zaufanie do personelu i ułatwi mu kontakt  z wychowawczynią.

Informacja personelu opiekuńczego o samopoczuciu dziecka w Żłobku  i Wasze uwagi o tym, czym dziecko lubi się zajmować w domu, jakie ma przyzwyczajenia, czego się lęka, pozwolą na lepszą i bardziej indywidualną opiekę nad Waszymi dziećmi.

RODZICE
Dyrekcja i Personel Żłobka spodziewa się, że nasz wspólny wysiłek ułatwi dzieciom adaptację do nowych warunków otoczenia i oszczędzi ich wrażliwy i delikatny system nerwowy. 

 

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.