BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

Szkolenie kadry pedagogicznej

Z nową energią wkraczamy w rok szkolny 2022/2023. Nasza kadra pedagogiczna uczestniczyła w dwóch niezwykle ciekawych blokach szkoleniowych. Pierwszy dotyczył pomysłów na radzenie sobie w trudnych sytuacjach, które zdarzają się w codziennej pracy opiekuna żłobkowego:

  • Jak zaspokoić podstawowe potrzeby maluszka?
  • Z czego wynikają trudne zachowania u dzieci oraz w jaki sposób powinien reagować na nie dorosły, aby wesprzeć dziecko w kryzysie?
  • Adaptacja- jak ją oswoić?

Kolejny panel dotyczył szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej. Nie od dziś wiadomo, że żłobek, to placówka w której najważniejsza jest dobra atmosfera, sprzyjająca budowaniu relacji. Zarówno rodzicom, jak i pracownikom żłobka chodzi przecież o to, by wychować małego człowieka i otoczyć go troską w codziennych sytuacjach.

Drodzy Rodzice, możecie być absolutnie spokojni o to, w jaki sposób przebiegnie adaptacja Waszego dziecka. Każdy maluch jest inny, ma inne potrzeby i różnie może reagować w nowych sytuacjach. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na naszą kadrę, która z otwartością i życzliwością udzieli Wam cennych wskazówek, które ułatwią odnalezienie się w nowej sytuacji.

 

 

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.