BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

ARTETERAPIA W ŻŁOBKU

Uwzględniając najważniejsze zasady sprzyjające rozwojowi dziecka, czyli dostarczanie wielu, różnorodnych bodźców, umożliwienie eksperymentowania oraz dbałość o pozytywny klimat emocjonalny w żłobku prowadzone są zajęcia w duchu arteterapii.

Aktualnie realizujemy „Spotkania z bajeczką”, które mają na celu wspieranie rozwoju dziecka w sferze emocjonalno-społecznej.

Kolejny kontakt dzieci ze sztuką, to słuchanie muzyki klasycznej. Dlaczego? Otóż według badaczy Mozart dla dzieci jest właściwą stymulacją, sprzyjającą koncentracji i pamięci. Muzyka wywiera pozytywny wpływ na umiejętności językowe, analityczne i matematyczne.

Zachęcamy także Rodziców do wszechstronnej stymulacji poprzez zabawy sensoryczne. Oto przepis na domową ciastolinę:

2 szklanki mąki,

1 szklanka soli,

2 łyżki oleju roślinnego,

2 płaskie łyżki proszku do pieczenia,

1,5 szklanki gorącej wody.

Wszystkie składniki należy wymieszać i intensywnie ugniatać, aż się połączą, a masa zrobi się zwarta i elastyczna. Ciastolinę można zabarwić, dodając do podzielonej na części masy barwniki spożywcze.

!! Zabawy sensoryczne pomagają dziecku ukształtować prawidłową integrację sensoryczną. To od niej zależy przetwarzanie w mózgu różnych bodźców, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Zaburzenia integracji sensorycznej potrafią skutecznie uprzykrzyć dziecku życie zarówno na etapie nauki szkolnej, jak i w dorosłości. Dlatego warto organizować maluchom zabawy sensoryczne, które pomagają im prawidłowo się rozwijać.

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.