BIP
Żłobek czynny
pon.-pt. 06:30 - 16:30

LOGOPEDA W ŻŁOBKU

Pani mgr Milena Drąg od lutego 2022 r. objęła wsparciem logopedycznym dzieci, rodziców oraz personel naszego Żłobka.                                                                                                                                                                                                                                                                          Każdy wychowawca grupy chce mieć pewność, że dzieci pod jego opieką rozwijają się zdrowo i prawidłowo. Ważnym elementem tego rozwoju jest profilaktyka logopedyczna. Dlaczego?  

Profilaktyka logopedyczna staje się w żłobkach i przedszkolach coraz bardziej popularna. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ jest ona niezwykle istotna na tym etapie rozwoju dziecka. Zapobiega powstawaniu zaburzeń, umożliwia dzieciom optymalny rozwój m.in.: mowy, dzięki odpowiednim ćwiczeniom stymulującym i prowadzonej wcześniej diagnostyce.

Logopeda ma możliwość obserwacji dzieci podczas ich naturalnych czynności - jedzenia, zabawy, czy snu, może odpowienio wcześnie wyciągnąć wnioski i prowadzić działania profilaktyczne. Ocenia oddychanie, stopień rozwoju mowy oraz zdolności komunikacyjne. Podczas posiłków może zaobserwować jak dziecko przyjmuje pokarmy, jak się zachowuje podczas karmienia.

Pamiętajmy, że dzieci uczą się najlepiej podczas zabawy. Dlatego zadaniem logopedy jest prowadzenie zabaw i zajęć sprzyjających stymulacji narządów mowy u dzieci. Grupowe zajęcia to także idealny moment na rozwój komunikacji językowej, umiejętności wypowiadania się czy korekcji wad wymowy. To również okazja, aby wzmocnić procesy zapamiętywania, skupiania uwagi oraz słuchania ze zrozumieniem.

Na naszej stronie internetowej będziemy proponowali zabawy logopedyczne, w które można bawić się z dziećmi w domu. Pani Drąg jest również dostępna dla rodziców. Z konsultacji mogą skorzystać rodzice po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Porady dla rodziców

Chcesz być lepszym rodzicem dla swego dziecka? Zobacz!

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.